5 Essential Elements For Симптоми на задържане след трансфер на ин витро оплождане
5 Essential Elements For Симптоми на задържане след трансфер на ин витро оплождане
Blog Article
Недостатъците на ин витро оплождането са, че стъпките по него са времеемки, скъпи и инвазивни, особено за майката.
Междувременно се подготвят сперматозоидите чрез пречистване от неподвижните и негодни клетки.
По време на тази процедура обикновено се прилага упойка и/или се дава обезболяващ медикамент.
Предотвратяването на усложнения става чрез ограничаване броя на имплантираните ембриони.
На този етап могат да бъдат използвани няколко различни препарата:
Наличието на средна или силна болка след ембриотрансфера не е нормално и следва да бъде консултирано с лекаря, който да провери за наличието на усложнения като инфекция, усукване на яйчник или тежка форма на овариален хиперстимулационен синдром.
За по–успешното имплантиране на ембрионите в матката жената приема т. нар. хормон на жълтото тяло (прогестерон) под формата на вагинални свещички или инжекции.
Стандартно един пълен ин витро цикъл отнема около три седмици, но понякога стъпките му биват разсрочени и това може да удължи процеса.
Обикновено стимулацията на яйчниците започва на третия ден от менструалния цикъл и се състои от прилагането на медикаменти с цел развитие на множество фоликули в яйчниците. Преди да се премине към яйчникова стимулация, е необходимо да се провери нивото на яйчниковия запас.
Вътрематочната инсеминация не преминава see it here през етапа на ин витро оплождане, а се инжектира директно в матката.
Приемам условията за ползване, политиката за поверителност и предаване на молбата ми на здравни специалисти за получаване на подходящи оферти.
При него се използва същият принцип, но с още по-мощен микроскоп, website което позволява сперматозоидите да бъдат подбрани още по-внимателно.
Стрес. Преминаването през сложната каскада от ин витро процедури може да е финансово, физически и емоционално изтощително.
След това през влагалището и маточната шийка в матката се вкарва катетър, в чийто край се закрепва спринцовка, съдържаща течност с един или повече ембриона.